Contest:Rostrevor
Date:Saturday 8th August 
Grade:Novice Final
Dress Adjudicator:A McBride
M&D Adjudicator 1:A Patterson
Flourish Adjudicator 1:A McBride
M&D Adjudicator 2:N/A
Flourish Adjudicator 2:N/A

Drum MajorBandDress
Faults
M&D 1
Place
Flourish 1
Place
M&D 2
Place
Flourish 2
Place
TotalFinal
Place
Kathy Hunter Manor Cunningham 
Abigail Wenlock Cullybackey 
Charlotte Ruddock Battlehill 
Zara Cupples Cullybackey 
Leanne Crooks Syerla and District  12  5 MD 
Louis Anderson Crozier Memorial  12 
Lee Nicholl Tullylagan  13 
Benjamin Walker Battlehill  14 
Melissa Burrows Drumlough  18 
Louise Smiton Ulster Scots Agency  10  10  20  10 

Grade:Junior Final
Dress Adjudicator:A McBride
M&D Adjudicator 1:A Patterson
Flourish Adjudicator 1:A McBride
M&D Adjudicator 2:N/A
Flourish Adjudicator 2:N/A

Drum MajorBandDress
Faults
M&D 1
Place
Flourish 1
Place
M&D 2
Place
Flourish 2
Place
TotalFinal
Place
Emily Crooks McNeillstown 
Beth Preston Bessbrook Crimson Arrow 
Lana Gibson Major Sinclair Memorial 
Kathryn McKeown Battlehill  4 MD 
Jason Nicholl Tullylagan 
Kara Gilmour Ballybriest  11 
Rebecca Hamilton Tullylagan  10  17  7 MD 
Katie Bicker Clogher and District  17  8 MD 
Lucas Adamson Gilnahirk  17 
Darcey McIlroy Raffrey  11  19  10 
Rachel Lowry Armaghbreague  10  11  21  11 
Jamie Cupples Killeen  12  12  24  12 

Grade:Juvenile Final
Dress Adjudicator:A McBride
M&D Adjudicator 1:A Patterson
Flourish Adjudicator 1:A McBride
M&D Adjudicator 2:N/A
Flourish Adjudicator 2:N/A

Drum MajorBandDress
Faults
M&D 1
Place
Flourish 1
Place
M&D 2
Place
Flourish 2
Place
TotalFinal
Place
Zoe McDowell Aughintober 
Emma Barr Field Marshal Montgomery 
Lauren Abraham Ballybriest 
Caitlin Deborah Graham Upper Crossgare 
Gemma McDowell Tullylagan  10 
James Kennedy Whitewater  12 

Grade:Adult Heat
Dress Adjudicator:A McBride
M&D Adjudicator 1:A Patterson
Flourish Adjudicator 1:A McBride
M&D Adjudicator 2:N/A
Flourish Adjudicator 2:N/A

Drum MajorBandDress
Faults
M&D 1
Place
Flourish 1
Place
M&D 2
Place
Flourish 2
Place
TotalFinal
Place
Paula Braiden Cullybackey 
Lauren Hanna Drumlough 
Alicia Dickson Matt Boyd Memorial 
David Brownlee Derryclavin 
Andrea McKeown Battlehill 
Vikki Singer McDonald Memorial  12 
Erinn McIiwaine Portavogie  15  7 MD 
Brian Wilson Lomond and Clyde  15 
Dennis Ducsik Worcester Kiltie  18  9 Date:

Grade:Adult Final
Dress Adjudicator:N/A
M&D Adjudicator 1:A Patterson
Flourish Adjudicator 1:A McBride
M&D Adjudicator 2:N/A
Flourish Adjudicator 2:N/A

Drum MajorBandDress
Faults
M&D 1
Place
Flourish 1
Place
M&D 2
Place
Flourish 2
Place
TotalFinal
Place
Lauren Hanna Drumlough 
Paula Braiden Cullybackey 
Alicia Dickson Matt Boyd Memorial 
Andrea McKeown Battlehill  4 MD 
David Brownlee Derryclavin 

 

 

Disclaimer

All stock images are protected under copyright, permission must be sought prior to reproduction of any information on this site.